Okna Kraków

Okna Kraków to firma oferująca sprzedaż oraz montaż stolarki okiennej, parapetów, rolet oraz drzwi i bram garażowych.

Dla naszego Klienta z Krakowa zaprojektowaliśmy logotyp oraz zrealizowaliśmy projekty graficzne podstawowych elementów identyfikacji wizualnej marki, a także oznakowania zewnętrznego firmy wraz z banerami reklamowymi wielkoformatowymi.

Budowanie wizerunku marki od podstaw

Bez względu na branżę w jakiej działa marka, podstawą dotarcia do świadomości klienta jest identyfikacja wizualna w przestrzeni publicznej oraz w sieci internetowej.

Pierwszym etapem budowania wizerunku marki Okna Kraków było zaprojektowanie logotypu wraz z sygnetem.

W kilku zaproponowanych projektach typografia nawiązywała do historycznego stylu miasta Kraków, zaś pozostałe były najprostszą formą liter. Propozycje sygnetów to symbole okien w różnych stylach projektowych.

Linia prosta w minimalistycznym logo

Wybrana przez klienta wersja logo to prosty font w typografii połączony z sygnetem w postaci graficznej bryły nawiązującej do otwartego okna lub żaluzji poziomych zewnętrznych. Sygnet w mocnym czerwonym kolorze doskonale kontrastuje z monochromatycznym logo.

Wizytówki są podstawowym elementem identyfikacji wizualnej.

W tej realizacji zastosowaliśmy dwa kolory brandowane – czerwony na froncie wizytówki i bały jako tło dla czarnej czcionki. Wybraliśmy uszlachetnienia druku oraz papier ozdobny ze strukturą.

Gadżety firmowe - pomysł na marketing

Dla firmy Okna Kraków wykonaliśmy projekty nadruków na gadżety z logo marki w brandowych kolorach.

Wizytówka firmy w internecie

Firma, której oferta dotyczy tylko sprzedaży stacjonarnej oraz usług wykonywanych u klienta powinna posiadać prostą stronę internetową typu one page/ landing page. Projekt graficzny layoutu dla naszego klienta wzbogaciliśmy w wizualizacje 3D, które nadają wartości w komunikacji marketingowej. Responsywna strona www została zaprogramowana w oparciu o prosty CMS, tak by Klient mógł samodzielnie edytować treści.