Elzab Care

Zakłady Urządzeń Komputerowych „ELZAB” od ponad 50 lat są jednym z największych polskich dostawców kas i drukarek fiskalnych. Urządzenia komputerowe produkowane przez Elzab trafiają na rynki całego świata.

Przedsiębiorstwo Elzab powierzyło nam stworzenie pełnej identyfikacji wizualnej dla kampanii reklamowej najnowszego urządzenia marki wprowadzanego na światowe rynki. Przygotowaliśmy kompleksowo brand w 8 językach: arabskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, polskim, rosyjskim i słowackim. Wykonaliśmy sesję zdjęciową typu packshot wraz z aranżacją graficzną.

Stworzyliśmy dla nowego sterylizatora powietrza logo, które otrzymało całkiem nowy wymiar, a jednocześnie pozostało w spójnej komunikacji z ogólnym brandem marki.

Identyfikacja wizualna tej kampanii promocyjnej otrzymała nową wyrazistą kolorystykę, która wyróżnia urządzenie spośród wszystkich dotychczasowych produktów marki. Komunikacja brandu dostosowana została do produktu i jego odbiorcy.

Strategia promocji produktu wprowadzanego do sprzedaży

Sterylizator powietrza stał się rozwiązaniem idealnym w warunkach pandemii, dlatego cała kampania promująca nowy produkt mogła opierać się o prostą strategię informacji.

Komunikacja marki dla nowego produktu

W momencie wprowadzania nowości do sprzedaży głównym aspektem staje się informacja o produkcie, jego zastosowaniach i zaletach. Nasza realizacja wymagała więc stworzenia spójnych projektów dla kart produktowych, instrukcji obsługi, folderów, opakowań, ulotek reklamowych, naklejek, oznakowania itp.

Oznakowanie produktu spójne z jego identyfikacją wizualną

Dla oznakowania na obudowie produktu oraz na opakowaniach i pozostałych elementach identyfikacji wizualnej stworzyliśmy pakiet indywidualnych ikon, aby w prosty i przejrzysty sposób komunikować zalety urządzenia. Logo i ikonografia stały się minimalistyczną formą komunikacji marki.

Jedno logo komunikujące wszystkie wartości marki

Na potrzeby urządzenia stworzyliśmy logo zawierające nazwę marki, nazwę produktu i modelu oraz wpisaliśmy też datę powstania marki Elzab.

Dla całej kampanii promującej nowe urządzenia marki Elzab Care wykonaliśmy sesje produktowe oraz kompozycje foto aranżacji w pełnej obróbce graficznej, które zostały wykorzystane w całej kampanii reklamowej urządzenia.

Fotografie produktowe sterylizatora trafiły nie tylko do projektów graficznych materiałów drukowanych, ale zostały wykorzystane także w promocji internetowej, na stronach internetowych oraz w kampanii na social mediach. Aranżacje packshot po kompleksowej obróbce graficznej są kolejnym elementem brandingu dla marki Elzab.

Przejrzystość informacji na opakowaniach produktu

Projekty graficzne opakowań dla nowych urządzeń elektronicznych zawierają bardzo dużo informacji dla klienta. Są to zarówno hasła reklamowe, informacje techniczne oraz instrukcje użytkowania. Zachowanie przejrzystości tych treści wymagało od naszych grafików doświadczenia i kreatywnego podejścia.

W tak dużym projekcie jak proces brandingu nowego produktu ważne jest nie tylko zachowanie spójności wizualnej, ale też wyeksponowanie brandu dla rozpoznawalności marki.

Każdy element identyfikacji wizualnej bez względu na format oraz przestrzeń jego ekspozycji ( internet, przestrzeń publiczna) jest czytelny dla odbiorcy, estetyczny i przyciągający wzrok. Nawet zapełnione burzą informacji karty produktowe, instrukcje obsługi oraz ulotki reklamowe są przejrzyste, a zarazem ciekawe pod kątem grafiki.

Korzystając z doskonałych jakościowo packshotów, wykonanych w naszym studio fotografii produktowej stworzyliśmy ciekawą komunikację dla każdego potencjalnego klienta.

Projekty graficzne dla całej identyfikacji wizualnej przygotowane zostały w bardzo krótkim czasie, ze względu na zapotrzebowanie związane ze stanem pandemii na świecie, a co za tym idzie z przyspieszonym wprowadzeniem produktu do sprzedaży. Mimo krótkiego czasu realizacji projekty zostały wykonane perfekcyjnie.

Branding przeprowadzony w 100%!

Pełna identyfikacja wizualna urządzenia sterylizator powietrza Elzab Care stworzona została przez naszych grafików i fotografów produktowych we współpracy z działem marketingu przedsiębiorstwa Elzab, za którą serdecznie DZIĘKUJEMY!