Cybernuta

Cybernuta jest innowacyjną platformą służącą edukacji muzycznej w sieci. Nasi graficy opracowali identyfikację wizualną, która bardzo szybko stała się rozpoznawalna w przestrzeni publicznej oraz w internecie.

Logo, key visual oraz inne elementy identyfikacji wizualnej zostały stworzone ściśle z wytycznymi twórców platformy oraz dostosowane do wymogów stawianych przez Narodowe Centrum Kultury.

Logo jako unikalna kompozycja znanych symboli graficznych.

Użycie symboli związanych z muzyką i skomponowanie ich w jeden czytelny sygnet pozwoliło nam na przygotowanie wielu wariantów graficznych i kolorystycznych w kilku odcieniach koloru niebieskiego. Ostatecznie Klient zdecydował się na logo oparte na klasyce.

Sygnet, typografia i kolor dla platformy muzycznej

Wszystkie elementy logo muszą być tak samo doskonałą kompozycją niczym utwór muzyczny, dlatego w tym projekcie istnieje ścisła ich harmonia.

Płyta winylowa jako symbol klasyki była jednym z motywów w zamyśle grafika.

Jego połączenie ze znakiem muzycznym, jakim jest nuta dało niezwykle ciekawy sygnet, a w projekcie Key Visual jest jakby przedłużeniem logo. Symbolika w branży artystycznej jest drogowskazem dla projektującego identyfikację wizualną grafika.

Spójna identyfikacja wizualna to fundament sukcesu nowo powstającego przedsięwzięcia na rynku

Realizacja identyfikacji wizualnej od podstaw wymaga ujednolicenia projektów pod względem kolorystycznym i graficznym, przez co łatwiej zapada w pamięć.

Wszystkie elementy identyfikacji wizualnej bez względu na ich rozmiar mogą mieć w projekcie zarówno samo logo, sam sygnet lub tylko Key Visual.

Wyciągniecie do Key Visual fragmentu sygnetu i stworzenie z niego idealnego motywu to nowoczesne rozwiązanie graficzne z jakiego korzystaliśmy w przygotowaniu tej identyfikacji wizualnej. Efekt końcowy dopasowaliśmy do wymagań Narodowego Centrum Kultury, które obejmowało patronat nad powstawaniem tej platformy muzycznej.

Visual stworzony dla różnych nośników komunikacji marketingowej

Motyw Key Visuala marki Cybernuta można w dowolnych miejscach wyciąć lub zwiększyć, czy zmniejszyć. Dzięki temu jest doskonałym wzorem graficznym do różnego typu nadruków.