Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to niezwykła instytucja turystyczno-kulturalna, jedna z największych atrakcji Śląska. Powstał z połączenia Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”, dotychczasowego Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Sztolni Królowa Luiza.

Naszym zadaniem było stworzenie responsywnej strony internetowej dla tak ogromnej instytucji jaką jest największe na Śląsku muzeum.  Z założenia strona miała być bardzo prosta w obsłudze i czytelna, co w efekcie zrodziło pomysł na taki właśnie industrialny design.

Wirtualny przewodnik po Muzeum Górnictwa Węglowego

Nowoczesne instytucje kulturalno-oświatowe wymagają odpowiedniej strony internetowej, która zachęcać będzie do ich zwiedzania. Nasza realizacja od początku składała się z wielu projektów podstron o różnych funkcjach, również prezentacji w technologii modeli 3D. Zadbaliśmy o przejrzystość strony pomimo dużej ilości fotografii i tekstu.

Fotografie, które wprowadzają w świat niezwykłych przestrzeni muzeum

Ogromną rolę w designie tej strony odgrywają fotografie, niezwykle wyraziste, które dzięki obróbce graficznej nabrały charakteru i niezwykłej mocy, przenoszącej w kopalniane przestrzenie.

Stylowy design stworzony dla wirtualnego świata zabytkowych kopalni

Aby nadać stronie internetowej charakteru nierozerwalnego z realiami podziemnych kopalnianych korytarzy projekty nasze realizowaliśmy w kolorystyce czerni i bieli z dodatkiem barwnych fotografii, które rozświetlają szatę graficzną, pozbawiając surowości i nudy. Odwiedzający stronę otrzymuje nie tylko wiedzę o górnictwie i muzeum, ale też ogląda ciekawe eksponaty nawet w technologii 3D.