Elzab

Marka Elzab znana jest na całym świecie jako producent kas fiskalnych i urządzeń POS, drukarek i wag elektronicznych. Nasza współpraca z tak znaną marką polegała na odświeżeniu logo, projektowaniu identyfikacji wizualnej i projektowaniu materiałów reklamowych do druku.

Naszym zadaniem było tchnąć modernistycznego ducha w wizerunek naszego Klienta oraz dopasować design do najnowszych trendów w identyfikacji wizualnej. Prostota i dbałość o detale do której dążyliśmy, sprawdza się na wyświetlaczach każdej kasy fiskalnej marki Elzab , co możesz zobaczyć przy okazji zakupów w dużych, średnich oraz małych sklepach.

Pierwszym etapem realizacji były packshoty czyli sesja zdjęciowa produktowa

Wysokiej jakości prezentacja produktu prowadzi do efektywnego pozyskania klienta, dlatego tak ważna jest fotografia produktowa w reklamie. Prace projektowe rozpoczęliśmy od poznania historii marki, a przed przystąpieniem do realizacji poznaliśmy linię produkcyjną oraz flagowe produkty marki Elzab. Żywy kontakt z marką był dla nas inspiracją do dalszej pracy.

Lifting dotychczasowego logo marki Elzab.

Skupiliśmy się na detalach, ponieważ szczegóły mają ogromne znaczenie w designie każdego logotypu. Poprawiliśmy kerning. Logo zostało oparte na zasadzie złotego podziału, dzięki temu udało nam się polepszyć czytelność całego znaku.

Eksplorowanie logo, kontynuacja

Dla ekipy reprezentującej firmę Elzab w sporcie zaprojektowaliśmy także nowe logo o spójnej typografii z głównym logotypem Elzab, aby bez trudu można było identyfikować drużynę z marką o ugruntowanej pozycji na rynku. Po wielu analizach zdecydowaliśmy ostatecznie o zachowaniu oryginalnego charakteru znaku, aby utrwalić spójny i tradycyjny charakter marki.

Branding jest formą wymagającą dopasowywania się do nowych, zmieniających się nieustannie trendów w identyfikacji wizualnej.

Dla naszego Klienta utrzymanie nowoczesnego designu jest bardzo ważne, dlatego także wybraliśmy nowoczesną typografię dla marki Elzab.

Postawiliśmy na prosty, techniczny design oraz bezszeryfową typografię. Po kilku próbach podstawienia różnego rodzaju czcionek do projektu zdecydowaliśmy się zastosować font
Avenir. To właśnie Avenir najbardziej pasował do całej kompozycji.

Identyfikacja marki w przestrzeni publicznej

Projekty materiałów reklamowych eksponowanych w przestrzeni publicznej oparte są o minimalistyczny i bardzo przejrzysty design. Do projektów wielkoformatowych wykorzystaliśmy wysokiej jakości zdjęcia produktowe wykonane w naszym studio.

Czytelna typografia.

Dzięki bardzo przejrzystej typografii oraz rezygnacji z dodatkowego patternu, uzyskaliśmy czytelną i prostą w odbiorze identyfikację wizualną, doskonale nawiązującą do rysunku technicznego, a co za tym idzie komunikującą zaawansowanie technologiczne linii produktowej naszego Klienta.

Animacja 3D - Teaser

Zrealizowaliśmy zapowiedź kampanii promującej nowy model kasy fiskalnej Slim w 3 teaserach, na podstawie koncepcji i scenariusza opracowanego przez naszego scenarzystę. Produkcja obejmowała także nagranie lektorskie w wersji aktorskiej oraz wyrenderowanie animacji 3D w jakości 4K.