Extral Aluminium

Firma Extral Aluminium jest nowoczesną prasownią profili aluminiowych z wieloletnim doświadczeniem. Od 2008 roku produkuje profile aluminiowe i komponenty dostarczając je Klientom na rynek europejski.

Wspólnie z naszym klientem Extral Aluminium braliśmy czynny udział w procesie budowania wizerunku marki, wykonując projekty graficzne wszystkich elementów identyfikacji wizualnej począwszy od projektu logo. Relacja z firmą Extral Aluminium przerodziła się w długofalową, owocną współpracę.

Elegancja w stylu black&white dla producenta profili aluminiowych

Identyfikacja wizualna marki Extral Aluminium została oparta na kolorystyce czerni, bieli i odcieniach szarości, które nadają jej designowi powagi i prestiżu. Przenikanie szarości w identyfikacji wizualnej jest związane z barwą metalu, jako produktu tej marki. W projektach poszczególnych elementów identyfikacji wizualnej postawiliśmy na minimalizm i geometrię.

Geometria typografii w projektowaniu logo

Wszystkie litery logo stworzone są z geometrycznych figur, przypominających konstrukcje aluminiowe produkowane przez tą firmę.

Brandbook marki Extral został przygotowany na potrzeby rozwoju strategii marketingowych firmy.

Prężnie działający w firmie dział marketingu może samodzielnie tworzyć mniejsze formy graficzne korzystając z wytycznych księgi znaku. Jest to niejako podręcznik dla zatrudnionych w firmie specjalistów marketingu.

Design Brandbooka został zaprojektowany w spójnej kolorystyce marki Extral.

Księga Znaku zawiera wszystkie dane informujące o używaniu logotypu. Opisuje możliwość wyodrębnienia sygnetu z typografii, jako znaku samodzielnego funkcjonującego na niewielkich powierzchniach, na których cały logotyp się nie mieści.

Oznakowanie wewnętrzne firmy

Dla identyfikacji wizualnej, równie ważnym aspektem co komunikacja marki w przestrzeni publicznej oraz internecie, jest oznakowanie wewnętrzne firmy. Zaprojektowaliśmy elementy oznakowania wewnętrznego marki zarówno dla przestrzeni administracji, jak i hal produkcyjnych.

Komunikacja marki w transporcie

Nie tylko flota marki, ale również środki transportu, takie jak kontenery przewożone koleją stają się nośnikiem identyfikacji wizualnej. Dla marki Extral Aluminium zaprojektowaliśmy minimalistyczne oznakowanie kontenerów transportowych.